6 powodów, dla których wybraliśmy Hamax - Kuncio.com
382
single,single-post,postid-382,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
IMG_0804

07 paź 6 powodów, dla których wybraliśmy Hamax

Od dłuższego czasu mój mąż zbierał się do zakupu roweru. W końcu znalazł swój wymarzony, w granicach rozsądku cenowego, model. Jednym z powodów zakupu – myślę, że był to powód raczej poboczny, ale dobrze, że opracował swoją strategię przekonywania mnie z uwzględnieniem swojej córki :) – było wożenie Poli do żłobka.

Inicjatywa jak najbardziej szczytna, w końcu chodzi też o to, aby ułatwiać sobie codzienne obowiązki, a skrócenie czasu podróży do przedszkola na pewno do takich należy. Po wyborze roweru przyszedł czas na wybór krzesełka rowerowego. Na rynku jest wiele różnych modeli – montowanych na bagażniku, doczepianych do ramy, montowanych z przodu – rozwiązań jest naprawdę dużo.

A dlaczego nasz wybór padła na model Hamax Siesta?

  1. Renoma

Firma Hamax to wiodący producent dziecięcych fotelików rowerowych. Ich produkty wyróżniają się starannością wykonania, trwałością oraz wysoką jakością. Firma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, które dla każdego rodzica jest ważnym elementem przy wyborze dziecięcych produktów.

IMG_0814

  1. Bezpieczeństwo

Foteliki są testowane przez zewnętrzne instytucje badawcze. Wszystkie krzesełka rowerowe są oznaczone zgodnie z europejską normą EN 14344. Materiał użyty do wykonania krzesełek jest wolny od szkodliwych substancji. Fotelik nie jest mocowany na sztywno, nawet lepiej, aby był przymocowany do ramy niż do bagażnika. Jego doskonała sprężystość chroni kręgosłup dziecka podczas jazdy.

IMG_0806

  1. Funkcjonalność i wygoda

Regulowane podnóżki dają poczucie wygody. Z kolei odpowiedni kształt oparcia zapobiega odczuwaniu przez dziecko dyskomfortu  z powodu kasku.

  1. Łatwy w obsłudze

Pasy trzypunktowe z klamrą bezpieczeństwa mogą być obsługiwane jedną ręką, a tym samym cały proces zakładania jest łatwiejszy i bezpieczniejszy – tak naprawdę nie ma ryzyka, że coś mogłoby pójść źle.

IMG_0821

  1. Funkcja sleepy

Przydatna nie tylko podczas snu. Dzięki funkcji z systemem odchylania pod kątem 20 stopni możemy przewozić wygodnie dziecko również podczas snu. Nie ma obaw, że opadnie mu bezwładnie głowa. Funkcja przydatna także wtedy, gdy oprócz dziecka mamy dodatkowy bagaż, który przewozimy na plecach. Regulacja odchylenia sprawia, że nie uderzamy naszej pociechy plecakiem po twarzy. :)

IMG_0818

  1. Długie użytkowanie

Fotelik rośnie razem z dzieckiem poprzez regulowane szelki i podnóżki. Można go używać już od 9 miesiąca życia aż do 4/5 lat – wszystko uzależnione jest od wagi, która nie może przekraczać 22 kg.

Szeroka oferta tej firmy na pewno zadowoli każdego. Hamax naprawdę myśli o wygodzie i bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników rowerowych szlaków. My wybraliśmy krzesełko montowane z tyłu roweru, ponieważ uznaliśmy to za opcję wygodniejszą dla kierującego jednośladem, a także starczającą na dłużej. Hamax oferuje również wersję montowaną z przodu dla dzieci od 9 miesięcy do 15 kg.

Teraz trzeba tylko się spakować i jechać na wycieczkę. Oczywiście obowiązkowo w kasku. :)

IMG_0810

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o produktach na stronie: www.hamax.com


*Krzesełko rowerowe zakupiliśmy ze środków własnych. Post nie jest wpisem sponsorowanym.

No Comments

Post A Comment