Aplikacja Pierwsza Pomoc - Kuncio.com
396
single,single-post,postid-396,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
rowboat-853251_1920

05 lis Aplikacja Pierwsza Pomoc

W dobie nowych technologii i multifunkcjonalności telefonów, materiały standardowe są zastępowane przez gadżety mobilne. Pojawiające się coraz to nowsze aplikacje na pewno można do tej grupy zaliczyć.

Aplikacja Pierwsza Pomoc to na pewno przydatne narzędzie w kryzysowych sytuacjach. Nie tylko wtedy kiedy mamy dzieci, ale w ogóle.

Wchodząc do sklepu play, mamy kilka różnych aplikacji. Do mnie przemówiły pierwsze dwie, które wyświetlają się po wejściu w kategorię aplikacje. Ostatecznie wybrałam aplikację Pierwsza Pomoc – Orange Polska.

Co by nie mówić o tym wynalazku i o jego brakach, to na pewno lepiej mieć tę aplikację niż jej nie mieć. To po pierwsze. Po drugie należy pamiętać, że aplikacja nie zastępuje kursu pierwszej pomocy, podczas którego można poćwiczyć określone sytuacje, ale na pewno pomaga, szczególnie wtedy, gdy w stresie nie myślimy racjonalnie.

Aplikacja zawiera materiały, które pomogą zachować nam zimną krew w zetknięciu z różnymi niecodziennymi sytuacjami, jak drgawki, oparzenia, urazy. Stanowi źródło informacji, w co powinna być zaopatrzona nasza apteczka, a także omawia ogólne zasady bezpieczeństwa, do których należy się zastosować podczas ratowania czyjegoś życia. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi nas również przez proces pomocy w przypadku osoby nieprzytomnej, z uwzględnieniem tego, czy jest to niemowlę, dziecko czy osoba dorosła.

Na pewno warto mieć taką aplikację w swoim telefonie. Zawiera wiele jasnych i treściwych informacji, co jednak nie oznacza, że całkowicie wyczerpuje temat pomocy przedmedycznej, ale w końcu nie ma rzeczy idealnych. :) Dodatkowo jest zupełnie bezpłatna, łatwa w ściągnięciu, no i w samej obsłudze. No i co najważniejsze może naprawdę się przydać, szczególnie gdy w przypływie adrenaliny zapomnimy jakie czynności należy wykonać po kolei, aby kogoś uratować.

No Comments

Post A Comment