Bo pielucha śmierdzi - Kuncio.com
131
single,single-post,postid-131,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
baby-22199_1280

07 mar Bo pielucha śmierdzi

Kochanie, proszę idź przewiń Tomeczka. ­– powiedziała mama Tomka.

Ale kochanie on zrobił coś więcej niż tylko siku. Proszę Cię Ty go przewiń, wiesz że ja nie dam rady, bo robi mi się niedobrze. – powiedział tata Tomka.

No i cóż ta biedna mama Tomka zrobiła? No oczywiście przewinęła pieluszkę. Myślę, że tego typu rozmowy mogą przewijać się w wielu domach. Mnie na szczęście ten „zaszczyt” ominął i nie miałam takich rozmów, ale wiem, że niechęć przed przebieraniem dziecka z „niespodzianek” i miganiem się od tego i innych obowiązków jest wśród Panów powszechna.

Zaszczytne zadanie przewijania dziecka przypada z reguły mamom. Zawsze się zastanawiałam, dlaczego niby tylko kobiety powinny zmieniać pieluchy, tym bardziej, że zmysł węchu mężczyzn nie jest wrażliwszy od kobiecego. Jest wręcz odwrotnie, bo to właśnie kobiety rodzą się z lepszym węchem, co pokazują badania.[1] W związku z tym o co chodzi?

W tej kwestii poprosiłam o wyrażenie opinii osobnika płci męskiej, czyli własnego męża. Otrzymałam następującą odpowiedź: Kochanie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to, że się nie chce. Po co to robić skoro wiadomo, że zrobi to ta druga osoba. No i właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo często mamy same sobie robią pod górkę.

Po pierwsze, tata tak samo jak mama może wykonywać wszystkie obowiązki pielęgnacyjne przy dziecku. Jeżeli tego nie robi to po prostu jest leniwy i jest mu tak wygodnie. Drogi Tato Ty również chodzisz do toalety i jakoś wytrzymujesz sam ze sobą, bo gdyby tak nie było to pewnie nie opuściłbyś progów wychodka samodzielnie.

Po drugie, drogie Mamy, nie róbcie wszystkiego same. Pozwólcie sobie pomóc i zaangażujcie swoich partnerów. Jeżeli same ich odpychacie, nie liczcie później na ich pomoc. Skoro nie przyzwyczaiłyście ich do pełnienia obowiązków związanych z rodzicielstwem, w końcu nie będą się tym interesować i w przyszłości raczej też się nie zaangażują.

W pewnych sprawach tata nie może nas zastąpić, ale w wielu jak najbardziej tak i przewijanie na pewno jest na tej liście. Kobiety nie urodziły się z naturalnym darem do przewijania i znoszenia pieluszkowych zapachów. Tak, my też czujemy i to nawet lepiej niż Panowie, o czym wspominałam już wcześniej. Nam też się te zapachy nie podobają, no ale co w związku z tym? Mamy nie przebierać naszych pociech? Dlatego drogi Tato nie mów mi, że nie dasz rady, bo cię mdli. Nie mów mi, że nie potrafisz. Po prostu nic nie mów, tylko weź się w garść i udaj się z dzieckiem w stronę przewijaka.


 

[1] www.nauka.newsweek.pl

2 Comments
 • KRZYSIEK Z MISJĄ
  Posted at 09:05h, 25 marca Odpowiedz

  Napisałaś „Po pierwsze, tata tak samo jak mama może wykonywać wszystkie obowiązki pielęgnacyjne przy dziecku” – zgadzam się w 100%, moja żona na szczęście (jej szczęście :D) nie musiała mnie o tym uświadamiać. Jakiś chyba instynkt się we mnie obudził i nawet nie czułem, że to obowiązek, tylko przyjemność. Nie obyło się bez pomyłek, małych błędów i mega dużej ilości stresu, samo przewijanie wymagało ode mnie maksymalnego skupienia. Z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej. Jeśli chciałabyś poczytać o moich przygodach z przewijaniem i nie tylko, zapraszam Cię na mojego bloga http://www.simed.pl/blog/jak-nie-przewijac-niemowlaka/ . Pozdrawiam, Krzysiek.

  • magda
   Posted at 09:05h, 29 marca Odpowiedz

   Cieszę się, że jest coraz więcej mężczyzn, dla których obowiązki pielęgnacyjne przy dziecku są czymś normalnym. Przewijanie to tylko kropla w morzu przed tym co jeszcze nas czeka. :)

Post A Comment