Czy idealna spacerówka istnieje? - Kuncio.com
78
single,single-post,postid-78,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
20150213_154720 - zmiany

14 lut Czy idealna spacerówka istnieje?

Jakiś czas temu postanowiłam zamienić mój ciężki, wielofunkcyjny wózek na lżejszą spacerówkę, którą swobodnie zmieszczę w bagażniku. Jak się okazało wybór nie był łatwy. Przemierzałam Internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu opinii, testów, konkretnych danych, które pomogłyby mi w wyborze idealnego dla mnie wózka.

Po wielu godzinach spędzonych w sieci, przejrzeniu mnóstwa stron i przeczytaniu wielu, często zupełnie różnych opinii, w końcu mój wybór padł na wózek Peg Perego Si. Szukając informacji o tym wózku zauważyłam, że nie ma ich zbyt wiele, szczególnie tych rzetelnych. Dlatego też postanowiłam poszerzyć bazę internetową o moje doświadczenia.

Peg Perego Si to wózek o wielu zaletach.

 1. Przede wszystkim lekki (istnieją lżejsze, jednak w porównaniu z moim 15kg ten jest naprawdę lekki) – ok. 7kg i poręczny, dzięki czemu łatwo zmieści się w bagażniku małego samochodu, co sprawdziłam, bo takowe auto posiadam. :)
 2. Wózek jest zwrotny, co bardzo ułatwia jego prowadzenie – idealny na sklepowe alejki.
 3. Piankowe, pojedyncze koła sprawdzają się świetnie w terenie, nawet tym bardziej wymagającym. Wózek bardzo dobrze radzi sobie po płytach, ubitej ziemi, polnych ścieżkach, nierównych chodnikach, żwirze, a także śniegu. Ponadto dobrze „podbija”, co przy spacerówkach typu parasolka nie jest regułą.
 4. Obszerna budka chroni przed słońcem, wiatrem i deszczem – po całkowitym rozłożeniu dotyka prawie pałąka. Wózek posiada folię przeciwdeszczową, ale gdy zapomni się jej z domu, budka na pewno ochroni nasze dziecko od niesprzyjających warunków atmosferycznych.
 5. Wózek posiada wspomniany wyżej pałąk, co dla mnie było istotne przy jego wyborze.
 6. Trzystopniowe, rozkładane do pozycji leżącej siedzisko. Mechanizm chodzi bardzo cicho, więc nie obudzi się śpiącego malucha.
 7. I na koniec pojemny kosz, do którego jest łatwy dostęp. W Internecie krążą opinie, że kosz łatwo się przeciera. Osobiście tego nie zaobserwowałam, a chodzę z dzieckiem na zakupy i to według mnie nie małe. Kilogram ziemniaków, butelka wody, mleko, trochę owoców i warzyw na pewno się w niego zmieszczą. :)

 

wózek spacerowy peg perego Si wózek spacerowy Peg Perego Si

wózek spacerowy Peg Perego Si wózek spacerowy Peg Perego Si

To chyba najistotniejsze zalety wózka Peg Perego Si. Jeżeli chodzi o wady to według mnie wózek ich nie posiada. No chyba że cena ok. 950zł, ale jak dobrze się poszuka można kupić używany wózek w rozsądnej cenie. Odpowiadając na pytanie: „Czy spacerówka idealna istnieje?” – owszem, ja na taką trafiłam. :)

5 Comments
 • Paulina
  Posted at 22:13h, 19 lutego Odpowiedz

  Jestem właśnie na etapie poszukiwań idealnej spacerówki i w głowie już mam totalny mętlik…Również zwróciłam uwagę na ten wózek. Jak się go prowadzi? Wolałabym drążek zamiast dwóch rączek. Pozdrawiam :)

  • magda
   Posted at 16:18h, 22 lutego Odpowiedz

   Mój poprzedni wózek miał drążek i powiem szczerze, że nie odczuwam różnicy.:) Według mnie prowadzi się go bardzo dobrze, bo jest skrętny i lekki. Jeżeli chodzi o prowadzenie jedną ręką to może być to trochę utrudnione, ale w poprzednim wózku, mimo drążka, wcale nie było łatwiej.:)

 • Eliza
  Posted at 00:37h, 30 września Odpowiedz

  My mamy wozek 2w1 Essence z Expandera, jestem zadowolona i z gondoli i teraz z czesci spacerowej

 • Pannaanna
  Posted at 00:45h, 30 września Odpowiedz

  Ja lubię swoją spacerówkę Easygo Virage. Ma duży kosz na zakupy, dobrze się prowadzi, a dziecko ma duże, wygodne siedzisko i wszyscy zadowoleni :)

 • Ela
  Posted at 21:03h, 31 sierpnia Odpowiedz

  Jak narazie uważam, że jednak idealny wózek istnieje, przynajmniej spelnia moje wymagania , to model Mori z euro cart.

Post A Comment