Kropki i paski czyli Attipaski - Kuncio.com
126
single,single-post,postid-126,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
IMG_0699

04 mar Kropki i paski czyli Attipaski

Początki chodzenia… ciapowate, powolne, małe kroczki. Wszystko jeszcze takie nieporadne i jednocześnie przesłodkie. Pola zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki miesiąc temu. W tym momencie zaczęłam zastanawiać się nad odpowiednim obuwiem do domu. Wybór padł na Attipaski.

Do tego momentu Pola nie nosiła żadnych papci w domu. Było to spowodowane opiniami zebranymi od ortopedy i rehabilitanta – póki dziecko nie zacznie chodzić, najlepiej aby miało bezpośredni kontakt z podłożem. Wszystko po to, aby małe stópki mogły przygotować się do funkcji jaką będą musiały pełnić w przyszłości. Zakładając buty dzieciom nie chodzącym lub dopiero co wstającym powodujemy ograniczanie ich świata, a dokładniej mówiąc podłoża, po którym będą w przyszłości stąpać. Buty krępują tylko ruchy, a zapewne jak drodzy Rodzice zauważyliście, stopy u takich maluchów pracują nieustannie, bynajmniej tak jest u nas, kręcenie, wymachiwanie, jednym słowem jej stopy są w ciągłym ruchu.

Tak naprawdę buty ubrałam mojej córce dopiero wtedy kiedy musiałam, czyli na nasze codzienne spacery, gdy zaczęło robić się zimno, a ona była już sporym bobasem. I w takim przypadku jest to jak najbardziej dopuszczalne.

Więc, w którym momencie pojawiły się Attipaski? Po prostu zaczęłam poszukiwać papci, które nie zaburzą naturalnego rozwoju stóp i będą zgodne z opiniami specjalistów. Po analizie wybrałam właśnie markę Attipas. Do głównych zalet tego obuwia zaliczyłam:

 • Lekkość i elastyczność – butki są miękkie. Stopy się w nich nie męczą i mają swobodę. Dziecko dobrze czuje podłoże, a tym samym stymulacja jego zmysłów – czucia i równowagi – nie jest zaburzona.
  admin-ajax
 • Antypoślizgowa podeszwa – rzecz dla mnie istotna. Dzięki temu dziecko nie ślizga się po podłożu i łatwiej utrzymuje pion.
  attipaski w paski
 • Uniwersalność – buciki nadają się dla wszystkich dzieci, również tych z wysokim podbiciem, co u nas było niezwykle ważne.
  attipaski w paski
 • Łatwość zakładania – tak naprawdę ubiera się je jak skarpety, szybko i sprawnie.
 • Szerokie i wyprofilowane przody – dziecko może swobodnie ruszać palcami, nie czuje się w żaden sposób skrępowane.

Podsumowując

Buty naprawdę godne polecenia. Nie zaburzają prawidłowego rozwoju stóp, jednocześnie stanowiąc dla nich idealną ochronę. A do tego są naprawdę prześliczne – dostępne w najróżniejszych kolorach, dla chłopców i dziewczynek.

No Comments

Post A Comment